Kullanılan İç Malzeme

Kurşun Önlük İç Malzeme

Yurtdışından ithal edilen polimer kauçuk kurşun içeren veya kurşunsuz materyaller, AKTİF® X-RAY kurşun önlüklerimizde uluslararası standartlara uygun olarak kullanılmaktadır. Yüksek kaliteli malzemesi ve kusursuz işçiliği ile kurşun önlüklerimiz Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde kullanıcılarımızın beğenisini kazanmıştır.

Standart kurşun önlüklerimiz kauçuk-kurşun karışımlı hafif bir alaşımdan üretilmektedir. 0,125 mm Pb, 0,175 mm Pb, 0,25 mm Pb değerlerine sahip kurşun materyallerden standart kalınlıkların dışında müşteri isteği doğrultusunda farklı kurşun değerlerine sahip önlükler de üretilebilmektedir.


LightWeight
Süper hafif olarak adlandırdığımız bu koruyucu ürün diğer markaların benzer modellerine göre % 22 daha hafif olup koruyucu özelliği aynı değerlerdedir.

Lead Free

Müşterilerimizin isteği doğrultusunda kurşun önlüklerimizde kullandığımız kurşun içermeyen, çevreye zarar vermeyen ve geri dönüşümü kolay olan Lead Free malzemesi, aynı zamanda koruyucu özelliği bakımından diğer ürünlerle aynıdır.

Koruma Özelliği

Süper hafif koruyucu materyalin koruma özelliği 80 kV de,
Süper hafif 0.50 mm Pb kalınlıkta korunma oranı % 99
Süper hafif 0.35 mm Pb kalınlıkta korunma oranı % 97
Süper hafif 0.25 mm Pb kalınlıkta korunma oranı % 95

Radyasyon koruyucu malzemelerimiz kurşunlu veya kurşunsuz olarak metal pigmentlerin polimer kauçuk plastik içeriğine dağılımından oluşur.

Kurşun

Sayfayı YorumlayınSayfayı PaylaşınFavorilerinize Ekleyinİlgili Sayfalar (3)

Yorum yapabilmek için sisteme giriş yapmalısınız!

Henüz yorum yapılmamış!