Hakkımızda

Kurşun Önlükte Türkiyede Lider Kuruluş

Aktif X-ray

Aktif Dış Ticaret 1993 yılında medikal sektörde hizmet vermek amacıyla kuruldu.

Arşivsel dokümanların elektronik ortama aktarılmasını sağlayan ve dokümanları mikro filmlere kaydederek saklanmasını kolaylaştıran özel cihazları ithal edip Türk kullanıcıların beğenisine sunarak ticari faaliyetlerine başladı.

1995 yılında radyoloji aksesuarları konusunda dünyaca tanınan şirketlerin Türkiye mümessilliğini yapmaya başladı. Bu çalışmalar ile beraber koruyucu önlük ve aksesuarları konusunda uzmanlaşan firma uzun zaman koruyucu önlük ve aksesuarları ithal ederek tüm Türkiye’ye dağıttıktan sonra 2002 yılından itibaren kendi markası olan Aktif x-ray ile koruyucu önlük ve aksesuarları imalatına başladı. Aktif Dış Ticaret güvencesi ve %100 Türk sermayesi ile Türkiyede üretilerek tüm dünyaya ihraç edilen Aktif x-ray marka koruyucu önlük ve aksesuarları grubumuzu yeni web sitemizden inceleyebilirsiniz. İsterseniz siparişlerinizi ve değerli görüşlerinizi bize web sitemiz üzerinden iletebilirsiniz. Her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan anlayışımızla ve toplam kalite politikamızla hizmetinizdeyiz. Aktif x-ray markası Türk Patent Enstitüsünce, Aktif Dış Ticarete tescillenmiştir.

Kurşun Önlük Koruma Oranları

%
Süper hafif 0.50 mm Pb
%
Süper hafif 0.35 mm Pb
%
Süper hafif 0.25 mm Pb

Koruyucu Önlükler ve Aksesuarlar Hakkında Genel Bilgiler

Kullanıcı radyasyona maruz kalacağı alanlarda bu ürünleri kullanırken, vücut da radyasyon yüklemesinin en fazla olacağı bölgelerde, korunmanın en etkili olabilmesi için seçimini doğru yapmalıdır. Özellikle göğüs, üst gövde, tiroit ve gonad bölgesi öncelikle korunmalıdır.

Aktif x-ray koruyucu önlükler ve aksesuarlar, günümüz teknolojisinin en son yenilikleri takip edilerek ve eskiye nazaran çok daha gelişmiş radyoloji cihazlarının kullanımı ile beraber modern hafif, esnek, kauçuk karışımlı koruyucu malzeme içeren yüksek koruyucu özelliğe sahip modeller üretilmektedir. Aktif x-ray koruyucu önlükler ve aksesuarlar, hastaya yapılan müdahalelerde uzun süre kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır.

Standart Kumaş: Koruyucu Önlük ve aksesuarlarımızda aşağıda değişik renkleri yer alan ve özel olarak üretilmiş OXFORD tipi kumaşlar kullanılmaktadır. Bu kumaşlar uzun süreli kullanımlarda yıpranmaya karşı dayanıklı olup hijyen açısından kolay silinebilen bir yapıya sahiptirler.

Renk Seçenekleri:

Yurtdışından ithal edilen polimer kauçuk kurşun içeren veya kurşunsuz materyaller, Aktif x-ray Koruyucu Önlük ve Aksesuarlarımızda uluslararası standartlara uygun olarak kullanılmaktadır. Yüksek kaliteli malzemesi ve kusursuz işçiliği ile koruyucu önlüklerimiz Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde kullanıcılarımızın beğenisini kazanmıştır.

Standart koruyucu önlük ve aksesuarları kauçuk-koruyucu malzeme karışımlı hafif bir alaşımdan üretilmektedir. 0,125 mm Pb, 0,175 mm Pb, 0,25 mm Pb değerlerine sahip koruyucu malzemelerden standart kalınlıkların dışında müşteri isteği doğrultusunda farklı koruyucu değerlerine sahip önlükler de üretilebilmektedir.

LightWeight

Süper hafif olarak adlandırdığımız bu koruyucu ürün diğer markaların benzer modellerine göre % 22 daha hafif olup koruyucu özelliği aynı değerlerdedir.

Lead Free

Müşterilerimizin isteği doğrultusunda koruyucu önlüklerimizde kullandığımız kurşun içermeyen, çevreye zarar vermeyen ve geri dönüşümü kolay olan Lead Free malzemesi, aynı zamanda koruyucu özelliği bakımından diğer ürünlerle aynıdır.